Сензор за проток за еднократна употреба

Име на производ:Сензор за проток за еднократна употреба
Бренд:Медлинкет
Компатибилен бренд:HAMILTON-C6/S1/G5/C3/C2/C1/T1/MR1,ГАЛИЛЕО,РАФАЕЛ
Код за нарачка:FT800
Спецификација:Должина: 1,88 m, OD 15 mm
*За повеќе детали за производот, проверете ги информациите подолу или контактирајте не директно


Детали за производот

Ознаки на производи

Предност на производот:
1. Прецизно измерете ги податоците за проксималниот проток и притисокот на пациентот за подобро да ја процените состојбата на белите дробови на пациентот;
2. Употреба од еден пациент за да се спречи вкрстена инфекција;
3. Јасна идентификација на стрелките на проток и разлика на бои, полесни за идентификување и ракување;
4. Добра биокомпатибилност, без латекс, избегнувајте алергиски реакции на пациентите.

Опсег на примена:
Се користи со соодветен вентилатор за мерење на проксималниот проток на пациентот и податоците за притисокот.

Параметар на производот:

Компатибилни модели

HAMILTON-C6/S1/G5/C3/C2/C1/T1/MR1,ГАЛИЛЕО, РАФАЕЛ

Бренд

Медлинкет

Код за нарачка

FT800

Спецификација

Должина: 1,88 m, OD 15 mm

Оригинален код

281637/05

Тежина

59 g/парче

Пакување

10 парчиња/кутија

За Луѓе

Возрасни, деца

Како професионален производител на различни квалитетни медицински сензори и склопови на кабли, Med-linket е исто така еден од водечките добавувачи на SpO2 сензор за повеќекратна употреба во Кина.Нашата фабрика е опремена со напредна опрема и многу професионалци.Со FDA и CE сертификат, можете да бидете сигурни дека ќе ги купите нашите производи произведени во Кина по разумна цена.Исто така, достапна е и приспособена услуга OEM / ODM.
If you need more information, please feel free to contact us: marketing@med-linket.com.

*Одрекување: Сите регистрирани трговски марки, имиња на производи, модели итн. прикажани во горната содржина се во сопственост на оригиналниот сопственик или оригиналниот производител.Ова се користи само за да се објасни компатибилноста на производите на MED-LINKET, и ништо друго!Сите горенаведени информации се само за референца и не треба да се користат како работен водич за медицински установи или сродни единици.Во спротивно, какви било последици ќе бидат ирелевантни за компанијата. 

Жешки тагови:Сензор за проток за еднократна употреба, Сензор за проток,За еднократна употреба за возрасни и деца

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи